top of page

MÜÜA KODU HISPAANIAS
PÄIKESEPANEELIDE SÜSTEEM, SAUN, 66 OLIIVIPUUD, VAATED MÄGEDELE, BASSEIN, KAKS MAJAPIDAMIST, YURT, TIIK, KANALA, KOMPOSTSÜSTEEMID,
ROHKELT MANDLI, OLIIVI, VIINAMARJA, VIIGIMARJA SAAKI,
PERMAKULTUURIPEENRAD, MOSAIIGID JA AIA-ALTARID

IMG_0936.jpeg

MÜÜA KODU HISPAANIAS - PÄIKESEPANEELIDE SÜSTEEM, SAUN, 66 OLIIVIPUUD, VAATED MÄGEDELE, BASSEIN, KAKS MAJAPIDAMIST, YURT, TIIK, PERMAKULTUURIPEENRAD

 

HIND 350 000 eurot. 

 

PILDID: https://photos.app.goo.gl/YR3MDczsuSDziMhM6 

 

 

Lokatsioon: 

 

Alicante lennujaamast 40 minutit autosõidu kaugusel asub külake Sax, kus elab 9000 inimest. Peamiselt räägivad kõik hispaania keeles, aga on mõned paigad, kus mõistetakse ka inglise keelt ja siin elab umbes 100 välismaalast. Sax on ühendatud nii rongi kui bussi liinidega, mis viivad Alicantesse ja kõrval linnakesse Villena, kus on rongijaam, mis viib kõikjale üle Hispaania. Saxi peamised võlud on esmaspäeval toimub turupäev, kus saab 50 euro eest kõike värsket puuvilja, juurvilja ja pähkleid kogu nädalaks neljale inimesele! Palju armsaid väikeseid poode, mille müüjad on olnud nende poodidega seotud läbi oma suguvõsa. Saxis on polikliinik ja traumapunkt, aga vaid 10min kaugusel on linnake Elda, kus on ka suur haigla. Saxis on suur kool ja mitu lasteaeda, palju supermarketeid - väga palju häid tooteid taimetoitlastele! Siin on ka baare, restorane ja kohvikuid - aga ütlen ausalt ma pole neid nende aastate jooksul väga külastanud, sest Hispaania toit ei ole minu maitse järgi ja naudin ise toidu tegemist. Muidugi on Saxis ka postkontor - kuhu nende aastate vältel on mu pere mulle palju kasevihtasid saatnud ja seal saab hästi ja odavalt Eestisse pakke ja kirju saata.

 

Kodu Casa de Luz

 

Meie kodu nimi on Casa de Luz - Valgusemaja ehk Majakas. See on Saxi külast üles Camara mäe poole 10 minutit autoga sõita. Meie lähedal on palju matkaradasid, mis viivad ka mäetippudesse, mul on mõned salakohad ka, mida ostjale saan tutvustada (kolm peidetud pühapaika, üks koobas, üks kivist kaar ja üks salatempel kose ääres, kus saab ka end sisse kasta). 

 

 Meil on kaks majapidamist, kohe väravast sisse tulles garaaž ja garaaži kõrval olev väike basseiniruum, mõnus bassein, aias on saun, kaks massiivset permakultuuri peenart õues ( eriti hästi kasvab zuccini, tomat, vürtsid aga oleme kasvatanud ka maisi, kartulit, sibulat), kaks suurt kasvuhoonet, kus saab ka kõike kasvatada, mida hing ihkab, ma olen kasvatanud erinevaid salateid, tsillisid, paprikat, brokolit, lillkapsast, maasikaid, baklazaani, kõrvitsaid, kapsaid jne). Mu abikaasa lõi ka sellise veesüsteemi, mis ise kastab kaks korda päevas timeri printsiibil, niiet ise saab lihtsalt taimi vaatamas ja väetamas käia. Meil on tohutult palju mõnusaid paiku, kus aega veeta. Üks meie lemmik on püha ema altari koht, kus on väike purskkaev, seal on iga kultuuri püha emad ja jumalannad. Teine paik on tiik, kus elavad kalad ja kilpkonnad ja kus on palju vesiroose ja muid väekaid taimi, seal on ka jooga tegemiseks ideaalne koht. Üks päikeseloojangu koht on “Kotkapesa”, kus on suured kotka skulptuurid ja imeline vaade kodule ja mägedele. Eriti mõnus ala on sauna ees, kus saab varjus olla kui päike lõõmab ja samuti sauna tegemise ajal mängib see eesruumi rolli. Meil oli canvastelk aga seda ei anna terve aastaringi püsti hoida, sest ilmastikuolud hävitavad ta ära, aga kui on soov panna mõni lisa telgike, siis oleme maa ala selleks valmis seadnud. Kompostkäimla lõime samuti, kus on imeline vaade mägedele, seal kõrval on kanala, igasuguste armsate kanamajakeste ja pikniku lauaga. Meil on 66 oliivipuud ja oliive saab teha detsembris, samuti on meil palju viinamarju, millest oleme ka veini ja viinamarja mahla teinud - on tulnud imemaitsev. Mitu mandlipuud, mis annavad tohutult mandleid, niiet pere ei jõua kindlasti ühe aasta saaki aastaga ära süüa, isegi kui koguaeg mandlijuustu ja martsipani teha! Palju on lavendleid, tüümiani ja rosmariini. Üks eriti väekas roosipõõsas on ka, millel on igatvärvi roose ja õitseb kaks korda aastas. 

 

Majapidamised:

 

Üks majapidamine on üks suur saali taoline ruum, kus oleme jaotanud selle ruumi neljaks - magamisala, loominguline ala, meditatsiooni ala ja külaliste ala. Sellele ruumile oleme maalinud ka seinamaalinguid, Sri Yantra ja erinevad väesümbolid. Seal on õhksoojuspump, mis jahutab suvel ja soojendab talvel.

bottom of page